Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıktan O İddialara Yanıt Geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Engellilerin ilaçlarını bile çalıp satmışlar" başlıklı haberlere dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Bakanlıktan O İddialara Yanıt Geldi!
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medya hesabından bazı basın yayın organlarında “Engellilerin ilaçlarını bile çalıp satmışlar başlıklı haberlere yönelik açıklama yaptı.

Bakanlık söz konusu açıklamasında habere konu olan Erzurum’daki özel bir bakım merkezide meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili 2021 yılında müfettiş görevlendirildiği olayla ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü bildirdi.

Olayın iki yıl önce Bakanlığa ulaşmış olduğu gereken incelemelerin yapıldığı bildirildi.

Yapılan detaylı soruşturma neticesinde iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.

Bakanlık yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hassas hizmet gruplarımıza yönelik haberlerin de basın mensuplarımızı daha sorumlu olmaya davet ediyor, eski haberleri yeniymiş gibi sunarak dezenformasyona alet olmamalarını bekliyoruz. Bakanlığımıza ulaşan her iddiayı titizlikle incelemeye ve engelli bireylerin en iyi hizmeti almasının takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu