Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık’tan Nakledilen Yaşlı ve Engellilere İlişkin Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem nedeniyle nakledilen yaşlı ve engellilere ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Bakanlık’tan Nakledilen Yaşlı ve Engellilere İlişkin Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesinde acil ihtiyaçların karşılanması ve psikososyal destek sağlanması için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bakanlık, gün içinde deprem nedeniyle nakledilen yaşlı ve engellilere ilişkin açıklamada bulundu.

Refakatsiz çocuklara dair verileri güncel olarak paylaşan Bakanlık, gün içinde resmi sosyal medya hesapları üzerinden depremden etkilenen yaşlı ve engellilerle ilgili verileri paylaştı.

Bakanlık’tan Yaşlı ve Engelli Açıklaması

Bakanlık, deprem sebebiyle 533 yaşlı ve 1088 engellinin bakanlığa bağlı kuruluşlardan nakledildiğini açıkladı.

Bunun yanı sıra, 186 yaşlı ve 273 engellinin kuruluşlar dışında bakıma alındığı bilgisini verdi.

Hem bakanlığa bağlı kuruluşlarda kalan hem de kendi evlerinde depremden etkilenen hiçbir engelli ve yaşlı vatandaşın sahipsiz bırakılmadığın belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

“Deprem nedeniyle kuruluştan nakli yapılan 533, kuruluş dışı bakıma alınan 186 yaşlımız bulunmaktadır. Deprem nedeniyle kuruluştan nakli yapılan 1088, kuruluş dışı bakıma alınan 273 engelli vatandaşımız bulunmaktadır.”

Güncel Ayni Yardım Tablosu Paylaşıldı

Bakanlık ayrıca, depremden etkilenen bölgelere ulaştırılmak üzere yapılacak bireysel ve kurumsal ayni bağışlar için ALO 144 Sosyal Yardım Hattı’nın aranabileceği bilgisini verdi.

Sahaya ulaştırılan güncel ayni yardım listesi şu şekilde paylaşıldı:

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Bunun yanı sıra, Bakanlığa bağlı psikososyal destek ekiplerinin depremden etkilenen vatandaşların yanında olmak için deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.