Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Hayvancılıkla Uğraşanlara Sevindirici Haber!

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, düve alım desteğini ve detaylarını Twitter hesabından duyurdu.
Bakanlıktan Hayvancılıkla Uğraşanlara Sevindirici Haber!
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, düve alım desteğine ilişkin bilgi verdi. Bakan Kirişci, düve yetiştirme merkezlerinden temin edilen hayvanlara yüzde 50, bakanlık tarafından belirlenen diğer işletmelerden temin edilen hayvanlara yüzde 40 hibe desteği verileceğini açıkladı.

Destekten yararlanmak için başvuru yapacaklar arasında birinci derece şehit yakını ve gazi yetiştiriciler ile engelli, genç, kadın ve afetzede yetiştiricilere öncelik verileceğini söyledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi

Destek kapsamında ilk etapta 3 bin 618 yetiştiriciden 46 bin 520 baş hayvan alımı, ikinci etapta ise 12 bin 951 yetiştiriciden 165 bin 928 baş hayvan alımı yapılacağı, sene sonunda ise toplam 212 bin baş hayvan alımının destekleneceği bildirildi.

Başka bir paylaşımında Su Verimliliği Seferberliği kapsamında Kırşehir’de düzenlenen programda öğrencilerle güzel vakit geçirdiklerini dile getiren Tarım Bakanı, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakabilmek için; suyumuza hep birlikte sahip çıkalım, geleceğimizi koruyalım.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.