Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlıktan Düzensiz Göçmenlere Yönelik Açıklama

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, düzensiz göçmenlere yönelik güncel bilgileri paylaştı. Detaylar haberde...
Bakanlıktan Düzensiz Göçmenlere Yönelik Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, düzensiz göçmenler ile ilgili bilgileri paylaştı. Soysal medya hesabından videolu paylaşım yapıldı.

Başkanlık tarafından yapılan açıklamada 17-23 Şubat arasında bin 789 düzensiz göçmenin yakalandığı aktarıldı. Yakalanan düzensiz göçmenlerin 804’ü Afganistan, 17’si Pakistan ve 968 ‘inin ise diğer uyruklardan olduğu bilgisi verildi.

Söz konusu tarihi arasında toplamda bin 987 düzensiz göçmenin sınır dışı edildiği bildirildi.

1 Ocak- 23 Şubat tarihleri arasında 16 bin 729 düzensiz göçmenin geri gönderildiği aktarıldı. Türkiye’ye girişi engellenen düzensiz göçmen sayısının 17-23 Şubat 2023 tarihi arasında 3 bin 599, 1 Ocak- 23 Şubat tarihleri arsında ise 32 bin 469 olduğu kaydedildi.

Başkanlığın verilerine göre 17-23 Şubat 2023 tarihi arasında geri gönderme merkezlerinde kalan düzensiz göçmen sayısı ise 15 bin 270 oldu.

Terke davet kapsamında işlemleri devam eden düzensiz göçmen sayısının 829 olduğu kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu