Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Depremzede Çocuklar Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen refakatsiz çocuklarla ilgili son bilgileri paylaştı. Detaylar haberde;
Bakanlıktan Depremzede Çocuklar Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 Şubat tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesinde refakatçisi olmayan çocuklarla ilgili yapılan işlemlere dair son bilgileri paylaştı.

Bakanlık, şu ana kadar depremzede 1718 çocuğun ailelerine teslim edildiği bilgisini verdi.

Bakanlık, Refakatsiz Çocuklara Dair Son Bilgileri Paylaştı

Bakanlık resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan 1915 çocuğun kayıt altına alındığı belirtildi.

Başvurucuların kimlik kontrolü ve doğrulamasının ardından 1718 çocuğun ailesine teslim edildiği, 85 çocuğun kuruluş bakımına alındığı açıklandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

110 çocuğun ise hastanelerde süren tedavi sürecinin yakından takip edildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Çocuk bakım kuruluşlarında kimliği henüz tespit edilemeyen 42 çocuğun bulunduğunun belirtildiği açıklamada, kayıtlarda olan 2 çocuğun hastanede devam eden bakım sürecinde hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

411 Çocuk Vefat Etti

Bakanlık ayrıca, Aile Bilgi Sistemi Afet Yönetim Çocuk Modülü’ne yapılan ihbarlar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde 411 çocuğun vefat ettiğinin tespit edildiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın