Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık’tan Deprem Bölgesindeki Çocuklar için Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan çocuklara dair yeni bilgiler paylaştı. Detaylar haberde;
Bakanlık’tan Deprem Bölgesindeki Çocuklar için Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 10 ili ağır bir şekilde etkileyen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgelerindeki refakatsiz çocukların son durumuna ilişkin yeni bilgileri ve verileri paylaştı.

Açıklamada, enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan 1589, hastanede tedavisi devam eden 556 çocuğun olduğu bilgisi verildi.

Bakanlık’tan Refakatsiz Çocuklar Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan 1589 kayıtlı çocuğun, hastanede tedavisi devam eden 556 çocuğun bulunmakta olduğu belirtildi.

80 çocuğun, tedavilerinin ardından Bakanlığın ilgili birimlerine teslim edilerek kurum bakımı altına alındığı ifade edildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

953 çocuğun başvurucuların kimlik kontrolleri ve doğrulaması yapıldıktan sonra ailelerine teslim edildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Kimliği tespit edilen 1342 çocuğun, kimliği bilinmeyen 247 çocuğun bulunduğu belirtildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise Bakanlık olarak depremden etkilenen illerde şu ana kadar 2.710 personelle 414.286 vatandaşa, deprem bölgesi dışındaki illerde ise 3.010 personelle 143.565 vatandaşa psikososyal destek hizmeti sağlandığı bilgisini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın