Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıklarda Değişim! Yeni İsimler Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararıyla, Sağlık Bakanı Koca ve Çevre Bakanı Özhaseki görevden alındı, yerlerine Memişoğlu ve Kurum atandı. İşte detaylar;
Bakanlıklarda Değişim! Yeni İsimler Açıklandı
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün yayımlanan atama kararına göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin görevden af talebi kabul edildi.

Yayımlanan karara göre Koca’nın yerine Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı. Atama kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Memişoğlu resmi X hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Memişoğlu, “Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 53. Sağlık Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım.” ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin sağlık sorunları sebebiyle görevden affını istemesinin ardından ise yerine yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul adayı ve eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum atandı.

Atama kararının yayımlanmasının ardından sosyal medyası üzerinden Erdoğan’a teşekkür eden Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.