Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıklar EYT Hakkında İddiaları Yalanladı

Hazine ile Çalışma Bakanlığı, emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin 15 Ocak'ta yürürlüğe gireceğine yönelik iddialara açıklık getirdi.
Bakanlıklar EYT Hakkında İddiaları Yalanladı
HABER GİRİŞ

Milyonlar tarafından merakla takip edilen emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili bugün iki önemli açıklama geldi. Hem Hazine hem de Çalışma Bakanlığı, EYT hakkında açıklama yaptı.

EYT düzenlemesinin 15 Ocak’ta yürürlüğe gireceğine dair iddialar yalanlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, “Bugün kamuoyunda paylaşıldığı üzere, EYT’nin yürürlüğe gireceğe tarihe ilişkin sayın bakanımızın bir açıklaması olmamıştır. Bu yönde basında çıkan haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.” açıklamasında bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak düzenlemeyle ilgili bilgilendirme yaptı.

Açıklamada, “Bakanlığımız emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak düzenleme konusunda başta işçi ve işveren örgütleri olmak üzere odalar ve diğer ilgili sivil kuruluşlarla sürdüğü görüşmeleri tamamladıktan sonra çalışmaya nihai halini verip TBMM’ye sunacak ve uygulama takvimi TBMM tarafından belirlenecektir” ifadelerine yer verildi.

Bu arada dün Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Çalışma Bakanı Bilgin, daha önceki açıklamalarında EYT için Aralık ayına işaret etmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.