Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık TOGG için Harekete Geçti! Satış İlanları Mercek Altında

Ticaret Bakanlığı, TOGG ile ilgili manipülatif ilanlara yönelik harekete geçti. Aldatıcı girişimlere dair tedbir alınacak. Detaylar haberde...
Bakanlık TOGG için Harekete Geçti! Satış İlanları Mercek Altında
Yorum

Ticaret Bakanlığı, Türkiye’nin yerli ve milli aracı TOGG’un satış ilanlarının mercek altına alındığını duyurdu. Bakanlık, otomotiv sektörüne yönelik aldığı karar ve tedbirler ile kanunlara aykırı şekilde bazı ilanların olduğu bu konuda şikayet aldıklarını belirtti.

Bakanlık, TOGG üzerinden milli duyguları sömürmek maksadıyla, sıfır fiyatının üzerinde satış yapmaya çalışanlara asla taviz verilmeyeceğini bildirdi.

Küresel markanın itibarını zedeleyecek girişimlere göz yumulmayacağı kaydedildi.

Gerekli Hukuki Müeyyideler Uygulanacak

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada TOGG’un otomotiv piyasasında fiyatların dengeye oturması için çok önemli yerli bir araç olmasının yanında, fırsatçıların basit oyunlarına alet edilemeyecek önemde stratejik bir değer olduğu belirtildi.

TOGG ile ilgili manipülatif ve aldatıcı girişimler hakkında gerekli hukuki müeyyideler kararlılıkla uygulanacağı aktarıldı.

Bakanlık açıklamasında ikinci el araçlarla ilgili fahiş fiyat talep etme, sıfır araç için elden ekstra para talep etme oyunlarına karşı denetimlerin devam ettiğini bildirdi.

Söz konusu çalışmalar neticesinde yasa dışı araç ilanlarında yüzde 95 oranında azalma kaydedildiği aktarıldı.

Ticaret Bakanlığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Araçlarını ilan sitelerinde normal fiyat ile yayınlayıp, telefon görüşmelerinde yüksek fiyat talep ederek ticari hileye başvuranlarla ilgili de, şikayetler doğrultusunda tespitler hızla yapılıp, yasal işlemler uygulanmaktadır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu