Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık: Refakatsiz Çocuklar için Tek Yetkili Kurum Biziz

Refakatsiz çocuklara yönelik söylemler artarken Bakanlık sosyal medya üzerinden basın açıklaması yaptı. İşte paylaşımın detayları;
Bakanlık: Refakatsiz Çocuklar için Tek Yetkili Kurum Biziz
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyalarda sıklıkla konuşulan refakatsiz çocuklara yönelik resmi bir açıklama yaptı. Bakanlık, konuyla ilgili tek yetkili kurum olduklarını duyurdu. Sosyal medya platformlarda yer alan uluslararası bir yardım kuruluşunun refakatsiz çocukların teslimi ile ilgili çalışma yaptığına yönelik iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Çocukların Bakanlık haricinde herhangi bir kişi ya da kuruma teslim edilmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını, vatandaşların bu tip paylaşımlara itibar etmemeleri gerektiği vurgulandı.

Bakanlık: Refakatsiz Çocuklar için Tek Yetkili Kurum BizizKaynak: Twitter

Bakanlık yetkilileri sıklıkla depremden etkilenen çocuklarla ilgili açıklamalarda bulunarak gereken ne ise yapıldığını aktarıyor. Aile ve yakınlarına ulaşılamayan çocukların ilk olarak Bakanlığa bağlı kuruluşlara alındığı, çocukların güvenli bir şekilde bakımlarının yapıldığı ve bir yandan da ailelerine ulaşılmaya çalışıldığı ifade ediliyor.

Depremden etkilenen çocukların ilk olarak mevcut koruyucu ailelerin yanlarına yerleştirme işlemlerinin devam ettiği duyuruldu. Yeni başvuruda bulunacak olan koruyucu aile adaylarının e-Devlet üzerinden ya da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın