Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık Otomotiv Sektöründeki Kredi Sıkıntısını Ele Aldı

Bakanlık yetkileri otomotiv temsilcileri ile görüşerek sektör sıkıntılarına değindi. Çözüm odaklı gerçekleşen toplantıda sektör için olumlu adımlar atıldı.
Bakanlık Otomotiv Sektöründeki Kredi Sıkıntısını Ele Aldı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren temsilcilerle bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda ekonomik gelişmelerin sektöre etkileri ve yaşanan sorunlar görüşüldü. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan çalışmaların çözüm odaklı sürdürüldüğünü bildirdi.

Gürcan’ın ev sahipliğindeki toplantıya 20’ye yakın şirketin genel müdürü katıldığı söylendi. Toplantının iki saat sürdüğü, sektör temsilcilerinin krediye erişimde şikayetlerini aktardığı kaydedildi.

Söz konusu toplantıda matrah düzenlemesinin gündeme geldiği ve bakanlık yetkilileri sektör temsilcilerinden tüketicilerin indirimden azami oranda yararlanabilmesi için isteklerde bulundu.

Tüketici Krediye Ulaşmakta Sorun Yaşıyor

Toplantının gündemi, Bloomberg HT’ye konuşan kaynakların verdiği bilgiye göre ortak sıkıntı krediye ulaşmakta yaşanan sorunlar oldu. Temsilciler, bakanlık yetkililerine konu hakkındaki sorunları iletti.

Otomotiv sektöründe yaşanan arz-talep dengesindeki gidişatında konular arasında yer aldığı bildirildi. Araç tedarikinde yaşanan sıkıntıların devam edip etmeyeceğine de değinildi.

Çözüm için Otomotiv Sektörü Desteklenecek

Uzun aradan sonra ilk defa gerçekleştirilen böyle bir toplantının olması her iki taraf adına olumlu olduğu söylendi. Ayrıca otomotiv sektörü adına sevindirici olduğunu ve böyle toplantıların yapılması gerektiğine dikkat çekildi.

Toplantı sonrasında bakanlık yetkililerinin sorunları değerlendireceği ve çözüm noktasında sektöre destek olunacağını vurguladı. Toplantının genel anlamda olumlu geçtiği de eklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu