Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Otomotiv Sektöründeki Kredi Sıkıntısını Ele Aldı

Bakanlık yetkileri otomotiv temsilcileri ile görüşerek sektör sıkıntılarına değindi. Çözüm odaklı gerçekleşen toplantıda sektör için olumlu adımlar atıldı.
Bakanlık Otomotiv Sektöründeki Kredi Sıkıntısını Ele Aldı
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren temsilcilerle bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda ekonomik gelişmelerin sektöre etkileri ve yaşanan sorunlar görüşüldü. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan çalışmaların çözüm odaklı sürdürüldüğünü bildirdi.

Gürcan’ın ev sahipliğindeki toplantıya 20’ye yakın şirketin genel müdürü katıldığı söylendi. Toplantının iki saat sürdüğü, sektör temsilcilerinin krediye erişimde şikayetlerini aktardığı kaydedildi.

Söz konusu toplantıda matrah düzenlemesinin gündeme geldiği ve bakanlık yetkilileri sektör temsilcilerinden tüketicilerin indirimden azami oranda yararlanabilmesi için isteklerde bulundu.

Tüketici Krediye Ulaşmakta Sorun Yaşıyor

Toplantının gündemi, Bloomberg HT’ye konuşan kaynakların verdiği bilgiye göre ortak sıkıntı krediye ulaşmakta yaşanan sorunlar oldu. Temsilciler, bakanlık yetkililerine konu hakkındaki sorunları iletti.

Otomotiv sektöründe yaşanan arz-talep dengesindeki gidişatında konular arasında yer aldığı bildirildi. Araç tedarikinde yaşanan sıkıntıların devam edip etmeyeceğine de değinildi.

GCM Yatırım Banner

Çözüm için Otomotiv Sektörü Desteklenecek

Uzun aradan sonra ilk defa gerçekleştirilen böyle bir toplantının olması her iki taraf adına olumlu olduğu söylendi. Ayrıca otomotiv sektörü adına sevindirici olduğunu ve böyle toplantıların yapılması gerektiğine dikkat çekildi.

Toplantı sonrasında bakanlık yetkililerinin sorunları değerlendireceği ve çözüm noktasında sektöre destek olunacağını vurguladı. Toplantının genel anlamda olumlu geçtiği de eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın