Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Konya’daki Hayvan Barınağı Skandalını Açıkladı

Kamuoyu gündeminde yer alan hayvan katliamına ilişkin bakanlıktan açıklama geldi. Yürütülen soruşturma ve incelemeler hakkında bilgi verildi.
Bakanlık Konya’daki Hayvan Barınağı Skandalını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Konya Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin barınakta bulunan köpeği kürekle katlettiği görüntü sosyal medyalarda yayılıma sunulduktan sonra kamuoyunda oluşan tepkilerin ardından Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Bakanlık, iki kişinin tutuklandığı olayda bakımevinde bulunan diğer hayvanların kötü muameleye maruz kalma durumlarının araştırılması için sağlık taramaları yapılacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hayvan barınağında çekilen görüntülerin ihbar kabul edildiği ve 25 Kasım 2022 tarihinde görüntülerdeki kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğu söylendi.

Dün Konya’ya giden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin de gerekli talimatları verdiği belirtildi. Olayın yaşandığı bakımevinde, bakanlık denetim ekiplerinin detaylı incelemeler yürüttüğü açıklandı.

2 Kasım-15 Kasım’daki Denetimlerde Olumsuz Bir Durumla Karşılaşılmadı

Ön inceleme sonuçlarına göre 2 Kasım-15 Kasım 2022 tarihlerinde yürütülen denetimlerde hayvanların barınma koşullarına dair olumsuz bir durumla karşılaşılmadığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bugün yapılan çalışmalarda ise Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimlerin barınakta sağlık taramalarını sürdürdüğü aktarıldı.

Yapılan muayenelerin sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bakanlığımız 5199 Sayılı Kanun’un vermiş olduğu tüm yetkileri kullanarak hayvan bakımevlerini denetlemeye ve tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili gereğini yapmaya titizlikle devam edecektir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.