Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Duyurdu: Kira Yardımlarında Tutarlar Yükseldi

Kentsel dönüşüm kapsamında başlatılan kira yardımı ödemeleri için 2024 tarifesi belirlendi. Bakanlık, zamlı ödeme tarifesini paylaştı.
Bakanlık Duyurdu: Kira Yardımlarında Tutarlar Yükseldi
HABER GİRİŞ

Yeni yıla girilmesinin ardından güncellenen fiyat tarifeleri sonrasında kamu tarafından verilen desteklerde de artışa gidilmesi beklenirken, yakın takibe alınan haber geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında verilen kira desteklerinin artırıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kira desteklerinin İstanbul’da 5 bin 500 liraya çıkarılırken; Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’de ise 4 bin 500 lira olduğu bildirildi.

Diğer büyükşehirler için rakam 3 bin 750 lira olurken, geri kalan şehirlerde kira yardımı 3 bin liraya çıkarıldı.

Kiracılara Bir Kereliğine Ödeme Yapılacak

Ayrıca kiracı olanların da bir defaya mahsus olacak şekilde ödeme alacağı açıklandı. İstanbul’da ikamet eden kiracılara bir defaya mahsus verilecek kira yardımı 11 bin lira oldu.

Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir için bu rakam 9 bin lira olarak belirlendi. Diğer büyükşehirler için verilecek ödeme 7 bin 500 lira olurken, geri kalan iller için tutar 6 bin lira olarak kayıtlara geçti.

Şimdi Kayıt Olun

Sınırlı ayni hak sahiplerine İstanbul için 27 bin 500 lira, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir için 22 bin 500 lira ödeme yapılacak.

Diğer büyükşehirlerde bulunanlar için 18 bin 750 lira, geri kalan şehirlerde ise 15 bin lira ödenek çıkarılacak.

Geçen yılın Mart ayında açıklanan kira yardımları İstanbul için 3 bin 500 lira; Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir için 3 bin lira olmuştu.

Diğer büyükşehirlerde ikamet edenlere 2 bin 500, geri kalan illerdekilere ise 2 bin lira ödeme yapılmıştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.