Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Duyurdu: Hiçbir Suistimal Cezasız Kalmayacaktır

Depremle ilgili acı haberler gelirken Bakanlıklar ve yetkililer fahiş fiyat uygulayanlara yönelik çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıyor.
Bakanlık Duyurdu: Hiçbir Suistimal Cezasız Kalmayacaktır
HABER GİRİŞ

Türkiye’yi yasa boğan depremle ilgili arama-kurtarma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken bölgede otobüs bileti ve insani ihtiyaçlarla ilgili ürünlere yönelik fahiş fiyat ihbarlar artıyor. Türkiye’nin her noktasından depremzedelere yönelik yardım faaliyetleri yapılırken Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Bakanlık, Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle acil ihtiyaç malzemelerinde yaşanan talep sonucunda, fahiş fiyat artışı uygulayan bazı fırsatçıların görüldüğünü aktardı.

Bakanlık Duyurdu: Hiçbir Suistimal Cezasız KalmayacaktırKaynak: Twitter

Türkiye’nin depremle mücadele ettiği bu elim dönemde, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Vergi Denetim Kurulu tarafından gerekli tedbirlerin alınacağını, haksız fiyat artışına sebebiyet verdiği tespit edilen ilgililer hakkında gerekli yaptırımların uygulanacağı, yaşatılan hiçbir suistimalin cezasız kalmayacağını vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.