Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Duyurdu: Çocuk Destek Ödemeleri Kasım’da Hesaplarda

Bakan Yanık bugün hayata geçirilen çocuk desteği hak sahiplerinin hesaplarına yatacağı tarihi ve destek miktarını açıkladı. İşte detaylar;
Bakanlık Duyurdu: Çocuk Destek Ödemeleri Kasım’da Hesaplarda
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ödemelerinin Kasım ayı itibariyle hak sahiplerinin hesaplarına yatacağını duyurdu. İhtiyaç sahibi kişilerin he zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, çocuk desteğinin Türkiye Aile Destek Programı’nın bir bileşeni olarak hayata geçirildiği açıklandı. Sosyal yardım ve sosyal hizmet anlayışıyla aile odaklı politika üretmeye devam edildiğini bildiren Yanık şöyle konuştu;

“Türkiye Aile Destek Programı’nın mevcut bütçesine 25 milyar TL ilave yaparak 40 milyar TL’ye çıkardık. Bununla birlikte programımızın kapsamını genişlettik. Böylece destek programımız süresince sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan çocuklar için ilave destek sağlayacağız.”

Destek Ödemeleri 350 ile 650 TL Arasında Olacak

Söz konusu program doğrultusunda hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre desteklerin belirleneceği söylendi. Yanık, hanelere aylık 350 TL ile 650 TL aralığında destek vereceklerini paylaştı.

Desteklerin 1-2 çocuklu hanelerde 350 TL, 3 çocuklu hanelerde 450 TL, 4 çocuklu hanelerde 550 TL ve 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelerdeyse 650 TL olacağının bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destek ile hem çocuklu hanelerin hem de çocuklar üzerinden oluşacak giderlerin destekleneceği söylendi.

Sosyal refahı ön planda tutan ve arz odaklı güçlü sosyal yardım programlarını işaret eden Yanık, kaynakların bütün toplum kesimlerinin yararına olacak şekilde dağıtıldığını vurguladı. Bu amacın her dönemde öncelik olduğunu ve bu doğrultuda çalıştıklarını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.