Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Depremlerde Yaşamını Kaybeden Çocuk Sayısını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 Şubat tarihli depremlerin ardından refakatsiz çocuklarla ilgili son bilgileri verdi. Detaylar haberde;
Bakanlık Depremlerde Yaşamını Kaybeden Çocuk Sayısını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli yıkıcı depremlerin ardından refakatsiz çocuklarla ilgili son bilgileri verdi. Açıklamada vefat eden çocuk sayısının 531’e yükseldiği belirtildi.

Bakanlık, refakatsiz çocuklarla ilgili kayıt, tedavi ve aile birleştirme çalışmalarına ilişkin verileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakanlık, Refakatsiz Çocuklara Dair Güncel Rakamları Paylaştı

Paylaşımda enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan çocuklara dair güncel bilgiler yer aldı. Buna göre afet sonrasında enkaz altından çıkarılan 1914 çocuğun kayıt altına alındığı kaydedildi.

Başvurucuların kimlik kontrolü ve doğrulaması sonucunda 1813 çocuğun ailesine teslim edilmiş olduğu ifade edildi.

Tedavisi tamamlanan 66 çocuğun kuruluş bakımına alınmış olduğu ve kuruluşlarda olup kimliği tespit edilmeyen 6 çocuğun bulunduğu bilgisi de eklendi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Vefat Eden Çocuk Sayısı Güncellendi

Açıklamanın devamında kayıtlarda olan 10 çocuğun hastanede tedavisi devam ederken vefat ettiği iletildi.

Ayrıca Aile Bilgi Sistemi Afet Yönetim Çocuk Modülüne yapılan ihbarlar üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ise 531 çocuğun vefat ettiğinin tespit edildiği bilgisi verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.