Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık: Ailelerine Kavuşan Afetzede Çocukların Sayısı Artıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından kayıt altına alınan çocukları aileleriyle buluşturmaya devam ediyor. Detaylar haberde;
Bakanlık: Ailelerine Kavuşan Afetzede Çocukların Sayısı Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 11 ili ağır bir şekilde etkileyen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerde enkaz altından çıkarılan ve kayıt altına alınan afetzede çocukların, aileleriyle buluşturulmaya devam edildiğini açıkladı.

Bakanlık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bugüne kadar enkaz altından çıkarılan refakatsiz çocuklardan 1543’ünün ailelerine teslim edildiği bilgisini verdi.

Bakanlık, Refakatsiz Çocuklara Dair Yeni Bilgiler Paylaştı

Başvurucuların kimlik kontrolü ve doğrulaması sonrasında teslim işlemlerinin gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, bugüne kadar kayıt altına alınan refakatsiz çocuk sayısının toplam 1911 olduğu kaydedildi.

95 çocuğun, tedavisinin ardından Bakanlık tarafından kuruluş bakımına alındığı, 273 çocuğun ise hastanelerde devam eden tedavi sürecinin yakından takip edilmekte olduğu bilgisi verildi.

Açıklamanın devamında, afetzede çocuklardan 1830’unun kimliğinin tespit edildiği, 81’inin ise kimliğinin henüz tespit edilemediği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yaşlı ve Engelli Vatandaşlarda Son Durum

Bakanlık, bunun yanı sıra gün içinde deprem bölgesindeki yaşlı ve engelli vatandaşlara dair açıklamalarda bulundu.

Deprem bölgesinde Bakanlık kuruluşlarından hizmet alan 533 yaşlı vatandaş ile çadırlarda barınan bakıma muhtaç 213 yaşlı vatandaşın farklı illerdeki Bakanlık kuruluşlarına yerleştirildiği bilgisi verildi.

Afet bölgesinde Bakanlık kuruluşlarından hizmet alan 1.133 engelli ile çadırlarda barınan bakıma ihtiyacı olan 722 engelli vatandaşın da farklı illerdeki Bakanlık kuruluşlarına yerleştirildiği kaydedildi.

Bakanlık, Deprem Bölgesine Yardımları Sürdürüyor

Bakanlık, ayrıca afet bölgesine ulaştırılan güncel ayni yardım listesini de paylaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Açıklamada “Depremden etkilenen bölgelere ulaştırılmak üzere yapılacak bireysel ve kurumsal ayni bağışlarınız için ALO 144 Sosyal Yardım Hattımızı arayabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.