Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık Aidat Krizine Çözüm için Düğmeye Bastı

Site ve apartman aidatlarında yüzde 200’ü bulan artışlara dur demek için bakanlık devreye girdi. Sistemdeki boşluğun giderilmesi için yasal düzenleme geliyor.
Bakanlık Aidat Krizine Çözüm için Düğmeye Bastı
Yorum

Konut satış ve kira fiyatlarındaki fahiş artışların, gider avansı anlamına gelen, site ve apartman aidatlarında da görülmesiyle site yönetimleri için yapılan şikayetler arttı. Site ve apartman aidatlarında kriz boyutuna ulaşan yüzde 200’lük zamların yarattığı mağduriyet üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti.

Şikayetleri değerlendirmek ve gerekli mevzuat çalışmalarını yürütmek için bakanlık bünyesinde birim kurulduğu öğrenildi. İlgili birim, site yönetim hizmeti veren şirketlerine yönelik incelemelerini sürdürecek.

Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen birimin, konut ve işyerlerinin yönetilmesinde görevli firmalara yapacağı mevzuat çalışmalarında, hane halkının haklarının korunmasına  odaklandığı açıklandı.

Ayrıca ilgili kamu kurumlarıyla eşgüdümlü çalışılarak, gündeme gelen sorunlara çözüm üretileceği kamuoyuyla paylaşıldı.

Konuya dair oluşturulacak mevzuatla aidat durumlarına ilişkin yasal bir çerçeve oluşturulacağı ve böylece sistemdeki boşluğun doldurulacağı bildirildi.

Fahiş fiyat artışlarının ve site ile apartman yönetimlerindeki sorunların giderileceği sözü verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu