Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık: Afetzedelere Psikososyal Destek Sağlanmaya Devam Ediliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölge halkına verilen psikososyal destek hizmetleri hakkında bilgi verdi. Detaylar...
Bakanlık: Afetzedelere Psikososyal Destek Sağlanmaya Devam Ediliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, birçok ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından bölgede yaşayan depremzedelere verilen psikososyal destek hizmetleri hakkında güncel bilgiler verdi.

Yanık, depremin ardından toplam 1 milyon 936 bin 909 depremzede ile psikososyal destek görüşmesi yapıldığını belirtti.

Bakanlıktan Depremzedelere Psikososyal Destek

Bakan Yanık, gün içinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu görüşmelerin toplam 10.036 personel ile gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

Depremin ardından bugüne kadar; afet bölgesinde 4 bin 808 personel ile 1 milyon 319 bin 464, afet bölgesi dışında ise 5 bin 213 personel ile 616 bin 623 psikososyal destek görüşmesi yapıldığını ifade etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @deryayanikashb

Ayrıca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çağrı merkezlerinden ALO 183 hattı üzerinden 15 personel ile 822 psikososyal destek görüşmesi yapıldığı notunu verdi.

GCM Yatırım Banner

Refakatsiz Çocuklar Hakkında Son Bilgiler de Paylaşıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Twitter hesabından ise deprem felaketi sonrasında refakatçisi olmayan afetzede çocukların son durumuna dair güncel bilgiler paylaşıldı.

Enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan 1915 çocuğun kayıt altına alındığının belirtildiği açıklamada, 1753 çocuğun ailesine teslim edilmiş olduğu ve 82 çocuğun kuruluş bakımına alındığı bilgisi verildi.

74 çocuğun tedavi sürecinin takip edilmekte olduğu ve Bakanlık kuruluşlarında olup kimliği henüz tespit edilemeyen 37 çocuğun bulunduğu ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın