Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık: Afet Sonrasında 510 Çocuk Hayatını Kaybetti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzede çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşların son durumunu paylaştı. Detaylar...
Bakanlık: Afet Sonrasında 510 Çocuk Hayatını Kaybetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen psikososyal destek görüşmelerinin yanı sıra afetzede çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşların son durumlarına dair güncel rakamları paylaştı.

Bakanlık, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda depremin ardından bugüne kadar toplam 10.036 personel ile 2.345.450 psikososyal destek görüşmesi yapıldığı bilgisi verildi.

Afetin Ardından Bakanlık Çalışmalarında Son Durum

Afet bölgesinde 4.808 personel ile 1.656.639, afet bölgesi dışında 5.213 personel ile 687.807 ve ALO 183 hattında 15 personel ile 1004 destek görüşmesinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan çocuklara dair güncel bilgiler de paylaşıldı. Buna göre afet sonrasında enkaz altından çıkarılan 1914 çocuğun kayıt altına alındığı kaydedildi.

Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

1806 çocuğun ailesine teslim edilmiş, 72 çocuğun kuruluş bakımına alınmış olduğu ve 27 çocuğun tedavi sürecinin takip edilmekte olduğu bildirildi.

Kuruluşlarda olup kimliği tespit edilmeyen 17 çocuk bulunduğu bilgisi de eklendi.

Çocuk Vefat Sayısı Yükseldi

Ayrıca Aile Bilgi Sistemi Afet Yönetim Çocuk Modülüne yapılan ihbarlar üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde 510 çocuğun vefat ettiğinin tespit edildiği bilgisi verildi.

Bakanlık, bir diğer paylaşımda yaşlı ve engelli vatandaşlara dair güncel rakamları paylaştı.

Bakanlık kuruluşlarından hizmet alan 533 yaşlı ve 1.133 engelli vatandaş ile bakıma ihtiyacı olan 279 yaşlı ve 975 engelli vatandaşın farklı illerdeki Bakanlık kuruluşlarına yerleştirildiği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu