Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Açıkladı: O İle Dev Teşvik İmkanı Verildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırım teşvik listesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Aldığı yatırım desteği ve vergi istisnasıyla bir il öne çıktı.
Bakanlık Açıkladı: O İle Dev Teşvik İmkanı Verildi
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın aylık olarak verdiği teşvik belgesinde yatırım tutarı ve istihdam verilerine ilişkin bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kamuoyuna duyurulan bildirimde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ağustos ayına ilişkin yatırım teşvik belgesi listesi paylaşıldı.

Yayımlanan listede, yılın sekizinci ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 1301 yatırım teşvik belgesi düzenlediği bildirildi.

Belge alan projelerin toplam yatırım tutarının yaklaşık 79 milyar lira olduğu kayda geçti. Yatırımların hayata geçirilmesi halinde toplamda 25 bin 377 kişinin istihdam edilmesinin planladığı bildirildi.

İptal edilen teşvik belgelerine ilişkin de bilgi verildi. Buna göre sabit yatırım tutarı 985 milyon 561 bin 981 lira olan ve 1201 istihdam öngörülen 41 yatırım teşvik belgesinin iptal edildiği duyuruldu.

Listede Denizli Öne Çıktı

Ağustos ayına ilişkin yatırım teşvik belgesi listesine göre 287 yatırım teşvik belgesine tamamlama vizesi verildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu projelerin sabit yatırım tutarı 7 milyar 421 milyon 237 bin 258 lira, istihdam edilenlerin sayısı 16 bin 132 olarak gerçekleşti.

Listede en yüksek tutarlı yatırım teşvik belgesini Denizli Büyükşehir Belediyesi-Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ) aldı.

DESKİ, içme suyu dağıtım hizmetleri için yatırımına 7 milyar 493 milyon 354 bin 500 lira + katma değer vergisi (KDV) istisnası aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.