Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yumaklı Duyurdu: 2024’te 81 İlde İlana Çıkılacak

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AB Katkılı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamındaki hibe desteklerinin yeni yılda süreceğini duyurdu. Detaylar haberde;
Bakan Yumaklı Duyurdu: 2024’te 81 İlde İlana Çıkılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Avrupa Birliği Katkılı Kırsal Kalkınma Destekleri (IPARD-II) Programı kapsamında 2023 yılında toplam 3 milyar lira hibe desteği sağlandığını açıkladı. 2024 yılında desteklerin devam edeceğinin müjdesini verdi.

Bakan, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde IPARD-III ilanına çıkacaklarını bildirdi.

Sosyal medya platformu X hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Yumaklı şu ifadeleri kullandı:

“IPARD-II kapsamında 2023’te toplam 3 milyar TL hibe desteği sağlandı.Kırsalda sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak, yeni istihdam alanları oluşturmak için 2024 yılında 81 ilimizde IPARD-III ilanına çıkacağız. Yeni yatırımlarla üretimdeki gücümüze güç katacağız.”

Tarım Bakanı'nın Hibe Desteği Açıklaması
Kaynak: X / @ibrahimyumakli

3 bin 375 yatırımcıya toplam 3 milyar TL hibe ödemesinin gerçekleştirildiği belirtilirken bunların detayları da paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl boyunca yenilenebilir enerji için 1 milyar 55 milyon lira, arıcılık, zanaatkarlık ve su ürünleri sektörü için 706 milyon lira, bitkisel üretim için 650,7 milyon lira, kırsal turizm için 245,4 milyon lira hibe desteği sağlandığı bilgisi verildi.

Ayrıca tarım ve gıda ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması için 127,7 milyon lira, hayvansal üretim için 121,7 milyon lira, yerel kalkınma stratejilerinin teşviki için 84,5 milyon lira ve tarım alanlarında erozyon kontrolü için 9 milyon lira hibe desteği sağlandığı da ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.