Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Duyurdu! Evde Bakım Yardımları Hesaplara Yatırılıyor

Bakan Derya Yanık, 2 milyar 449 milyon TL evde bakım yardımının hesaplara yatırılacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Yanık Duyurdu! Evde Bakım Yardımları Hesaplara Yatırılıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım yardımının hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı. Duyuru Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer aldı.

Buna göre Bakan Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2 milyar 449 milyon TL evde bakım yardımının hesaplara yatırmaya başlandığını duyurdu.

Bakan, 2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için evde bakım yardımının 3 bin 336 TL’den 4.336 TL’ye çıkarıldığını anımsattı.

Yanık şu açıklamada bulundu:

“Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 449 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 569 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

GCM Yatırım Banner

Engelli bireylerin temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştirdiklerini vurguladı.

Engelli vatandaşları karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını kaydetti. Amaçlarını önce kalplerdeki engelleri kaldırarak tüm vatandaşlarımızın birlikte uyum içerisinde karşılıklı saygı ve sevgi ortamında yaşayabildiği bir Türkiye’nin inşası olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.