Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Duyurdu: 2 Bin 431 Personel Alımı Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bakanlık bünyesine 2 bin 431 personel alınacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Bakan Yanık Duyurdu: 2 Bin 431 Personel Alımı Yapılacak
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bakanlık bünyesine 2 bin 431 personel alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Yeni alımların, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatı sosyal hizmet kuruluşlarının meslek ve destek personeli ihtiyacını karşılamak üzere gerçekleştirileceği belirtildi.

Bakan Yanık, personel alımı duyurusunu Twitter hesabı üzerinden yaparken, alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru sürecine dair detayları da paylaştı.

Yanık: Hayırlı Olsun

“Çeşitli meslek gruplarında görevlendirilmek üzere 2 bin 431 personeli büyük ailemize katıyoruz” diyen Yanık, adayların KPSS puan üstünlüğü esasına göre, mülakatsız bir şekilde tercih ettiği pozisyonlara yerleştirileceği bilgisini verdi.

Bakan, paylaşımın devamında “Başvuru tarih aralığı 28 Nisan-08 Mayıs 2023. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Hangi Pozisyonlar için Alım Yapılacak?

Bakanlık taşra teşkilatı sosyal hizmet kuruluşlarının meslek ve destek personeli ihtiyacını karşılamak üzere alım yapılacak pozisyonlar şu şekilde sıralandı:

GCM Yatırım Banner

Aile sosyal destek personeli, avukat, büro personeli, sosyal çalışmacı, psikolog, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, diyetisyen, hemşire, diğer sağlık personeli, öğretmen ile yurt yönetim personeli, tekniker, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi ve destek personeli (engelli, yaşlı, çocuk bakımı).

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @deryayanikashb

Alımlar, KPSS Puan Üstünlüğüne Göre Yapılacak

Açıklamada, 28 Nisan ile 8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek başvuruların Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden yapılacağı belirtildi.

Alımların, KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacağı bilgisi de verildi.

Ayrıca alıma ilişkin duyuru, ilan ve başvuruların, Bakanlığın internet sitesinden önümüzdeki günlerde ulaşılabilir olacağı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın