Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Çocuklu Aileler için Destek Ödemelerini Duyurdu

İhtiyaç sahibi ailelere verilen sosyal yardımlara ilişkin bilgi veren Bakan Derya Yanık, çocuklu aileler için sağlanan destek ödemelerini açıkladı.
Bakan Yanık Çocuklu Aileler için Destek Ödemelerini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için destek vermeye devam ediyor. Son gelen açıklamada, bakanlığın nisan ayı içerisinde yardım alan ailelere 645 milyon liranın üzerinde destek ödemesi yaptığı bildirildi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama paylaşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocukların temel gereksinimleri ile eğitim giderlerinin karşılanması için ihtiyaç sahibi ailelere sosyal ve ekonomik destek (SED) verildiğini söyledi.

Sosyal ve ekonomik destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığını, nisan ayı ödeme tutarının 645 milyon 269 bin 922 liraya çıktığını paylaştı.

Verilen desteklerle aile bütünlüğünün ve çocukların güvenle yaşamalarının öncelendiğini belirten Yanık, yaklaşık 187 bin çocuğun masraflarının bakanlıkça karşılandığını ekledi.

Bakan Yanık, “SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için Nisan ayı içerisinde toplam 645.269.922 TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.