Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Varank Asgari Ücret için Finansal Destek Sözü Verdi

Asgari ücret artışındaki tartışmalara yönelik Bakan Varank’tan açıklama geldi. Varank, asgari ücret destek ödemelerinin artırılacağını bildirdi.
Bakan Varank Asgari Ücret için Finansal Destek Sözü Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

“OSB’nin Yıldızları Araştırması Ödül Töreni”ne katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sağlanan finansal destekler ve sanayi yatırımları hakkında konuştu. Yeni asgari ücretin konuşulduğu gündem maddesine değinen bakan, asgari ücret desteğinin artacağını paylaştı.

Asgari ücretteki yıl içerisinde yüzde 50’yi aşan artışın işveren tarafı için yük oluşturacağına dair endişelere değinen Varank, “İşverenlerimizin yüklerini azaltacak tedbirler almaya devam edeceğiz” dedi.

2022 yılı boyunca özel sektöre 5,7 milyar liralık asgari ücret desteği yapıldığını belirterek, 2023 yılındaki finansal desteğin 10 milyar liranın üzerine çıkacağını kaydetti.

28 İlde Yeni OSB’ler Kurulacak

Üretim temelli büyüme hedefiyle uygulanan ekonomi politikalarına da değinen Bakan Varank, toplam 28 ilde yeni organize sanayi bölgelerinin (OSB) kurulacağını söyledi.

İllerin toplamında 12 bin 300 hektar büyüklüğünde kurulacak yeni OSB’lerin çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Varank, “OSB’lerin ve endüstri bölgelerinin, eko-endüstriyel parklara dönüşümünü gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. İşte bu ihtiyaçtan hareketle Yeşil OSB Sertifikasyon Sistemi’ni kuruyoruz” dedi.

Yeşil OSB Sertifikasyon Sistemi sayesinde ekonomik, çevresel, sosyal ve yönetimsel olmak üzere 4 ana başlığın belirlendiğini ve başvuruların 2023 yılının başında başlayacağını açıkladı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.