Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Uraloğlu: Toplu Ulaşımda Sefer ve Kapasite Artırımı Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, öğrencilerin yaz tatiline çıkması ve yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde trenlerde kapasite artırımına başlandığını duyurdu. Detaylar;
Bakan Uraloğlu: Toplu Ulaşımda Sefer ve Kapasite Artırımı Başlıyor
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı tatilinin yanı sıra ilk ve ortaöğretim okullarının yaz tatiline girmesi öncesinde toplu ulaşımda yeni uygulamaların devreye sokulduğunu duyurdu.

Bakan, artan yolcu taleplerinin karşılanabilmesi için yarından itibaren trenlerdeki sefer sayısının ve vagon kapasitesinin artırılacağını belirtti.

Uraloğlu: 24 Bin 472 Kişilik Kapasite Artışı Olacak

Uraloğlu, tatil döneminin başlamasından önce artan yolcu taleplerinin karşılanması için trenlerde 24 bin 472 kişilik kapasite artışına gidildiğini açıkladı.

Yeni düzenlemeye uygun olarak hazırlanan biletlerin yarından itibaren satışa çıkacağını ifade etti.

Uraloğlu yaptığı yazılı açıklamada, ilk ve ortaöğretim okullarının yaz tatili ile Kurban Bayramı öncesinde artacak yolcu talebine dikkat çekti. Buna bağlı olarak, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünün hızlı trenlere ek seferler koyacağı, anahat ve bölgesel trenlere ise vagon ilave edeceği bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @A_Uraloglu

Konya-İstanbul, Ankara-İstanbul ve Ankara-Sivas ulaşım ağında toplam 24 ek hızlı tren seferi düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Belirtilen hatlarda ve planlanan tarihlerde işletilecek ilave seferlerin 10 bin 152 kişilik ek kapasite sağlayacağının altını çizdi.

İlave Tren Biletleri Yarından İtibaren Satışa Çıkacak

Demir yollarının yanı sıra kara yolları ve havalimanlarında da benzer biçimde yolcu talebini karşılamak adına gerekli önlemleri aldıklarını söyleyen Bakan, şu ifadeleri kullandı:

“Bayram ve okulların tatile girecek olması nedeniyle hem hızlı trenler hem de anahat ve bölgesel trenlerde 24 bin 472 kişilik kapasite artışına gidildi. İlave tren biletleri yarından itibaren online ve gişelerden satın alınabilecek.”

Ek hızlı tren seferleri için belirlenen hareket saatleri ise şu şekilde belirtildi:

  • Ankara-İstanbul arasında Ankara’dan 11.50, İstanbul’dan 17.10
  • Konya-İstanbul arasında Konya’dan 10.30, İstanbul’dan 18.05
  • Ankara-Sivas arasında Ankara’dan 09.40, Sivas’tan 11.50
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.