Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Tunç’tan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, baro başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'ne yönelik açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Tunç’tan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gölbaşı Hakimevi’nde 83 baro başkanıyla bir araya geldiği toplantıda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yargı alanında yapılan çalışmalar ve Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gibi konularda açıklamalarda bulundu.

Avukatların karşılaştığı tüm sorunları tek tek ele alarak çözmenin gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Tunç, savunma olmadan yargının, yargı olmadan da hukuk devletinin olmayacağı vurgusunu yaptı.

Anayasa’da bugüne dek oldukça önemli değişiklikler yapıldığını söyleyen Bakan, son 21 yıl içinde temel hak ve hürriyetler alanındaki, hukuk devletinin güçlenmesi anlamındaki gelişmelerin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Tunç: Tüm Kanunlar Çağın Gereklerine Göre Yenileniyor

Tüm temel kanunların çağın gereklerine uygun hale getirildiği ve temel kanunların tamamının yenilenmiş olduğunu dile getirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afet bölgesinde ağır hasar gören 15 adliyenin yeniden inşa edileceği bilgisini veren Tunç, bölgelerde yeni mahkemelerin kurulduğunu ve yargı hizmetlerinin aksamadan yürümesi için çaba gösterdiklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Eylül’de Yayımlanacak

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’ne de değinen Bakan Tunç, Ağustos ayında çalışmalarının tamamlanacağını ve Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nin Eylül ayında yayımlanacağını bildirdi.

Tunç, hakim ve savcı adaylığının kaldırılıp hakim ve savcı yardımcılığının getirildiğinden, bunun yanında Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı’nın getirildiğinden de bahsetti. Hakim ve savcı olmak isteyenlerin bu sınavı geçtikten sonra hakimlik ve savcılık sınavına gireceği bilgisini verdi.

Avukatlık Kanunu’yla ilgili çalışmaların Bilim Komisyonu eşliğinde sürdüğünü söyleyen Tunç, belli bir aşamaya gelindiğinde taslağın baroların görüşüne açılacağını ifade etti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.