Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Tunç: AP Raporunun Bizce Bir Değeri Yok

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AP’nin, Türkiye’nin AB’ye girişi konusunda olumsuz raporu hakkında konuştu.
Bakan Tunç: AP Raporunun Bizce Bir Değeri Yok
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 2022 Türkiye Raporu hakkında değerlendirmede bulundu. “Raporun bizce bir değeri yoktur. Biz milletimiz için insanımızın refahı ve huzuru için, hukukun üstünlüğü doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.” diyen Tunç, Gaziantep Valiliği ziyaretinin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Geçmiş raporlarda da birtakım eleştiriler olduğunu ancak söz konusu raporu kabul etmelerinin mümkün olmadığını dile getirdi.

AP’nin raporunda Türkiye hakkında yer alan ifadeleri ülkemizin hak etmediğini, tek taraflı hazırlanmış, birtakım marjinal grupların propagandasını ihtiva eden bir rapor gördüklerini belirtti.

Demokratikleşme Eleştirilerini Kabul Etmemiz Mümkün Değil

“Özellikle hukukun üstünlüğü, demokratikleşme, yargı bağımsızlığı anlamındaki eleştirileri kabul etmemiz mümkün değil.” diyen Tunç, Türkiye’nin reform sürecini, hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı noktasındaki ilerlemeleri dikkate almayarak, daha da geriye gittiğini ifade eden yanlış ve taraflı bir rapor olduğuna dikkat çekti.

Milletin refahı ve hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceklerini, yargının bağımsız bir şekilde işleyeceğini, kendileri için önemli olan konunun milletin huzuru, güvenliği ve yaşam hakkı olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

PKK’nın bir terör örgütü olduğunu ve Avrupa’nın bunu kabul etmediğini söyleyen Adalet Bakanı İsveç’in NATO’da Türkiye ile müttefik olmak istediğine yönelik soruya, eğer böyle ortaklık kurmak istiyorlarsa öncelikle Türkiye’nin hassasiyetlerine kulak çevirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
(Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.