Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Soylu’dan Enkaz Açıklaması! Afet Bölgesinde Son Durum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede devam eden enkaz çalışmalarına dair bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Bakan Soylu’dan Enkaz Açıklaması! Afet Bölgesinde Son Durum
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesinde devam eden enkaz çalışmalarının güncel durumuna dair bilgiler verdi.

Soylu, depremden etkilenen illerde oluşan enkazın yüzde 70’inin kaldırıldığı bilgisini verdi.

Soylu, Afet Bölgesindeki Çalışmaların Son Durumunu Açıkladı

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yıkıcı depremlerin ortaya çıkardığı olumsuz sonuçlardan etkilenen illerde enkaz kaldırma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Paylaşımın devamında enkaz bölgesindeki çalışmalara dair son rakamları paylaştı.

Afet bölgesinde yer alan illerdeki yıkık ve acil yıkılacak binaların yüzde 70’inin enkazının kaldırıldığını belirtti. Bugüne kadar toplam 56 bin 956 yıkık ve acil yıkılacak binanın 39 bin 602’sinin enkazının kaldırıldığı bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @suleymansoylu

Enkaz Kaldırma Çalışmaları Ne Zaman Bitecek?

Enkaz çalışmalarının ne zaman tamamen sonlanacağına dair de bilgi veren Soylu, Ramazan Bayramı’na kadar yıkık ve acil yıkılacak binaların enkazının büyük oranda tamamlanmış olacağını bildirdi.

Bakan, açıklamasının devamında bölgede günlük olarak 1994 ekskavatör, 124 su tankeri ve 5 bin 279 kamyonun çalıştığını kaydetti.

Şu ana kadar 1 milyon 28 bin 704 kamyon seferi sonucunda 11 milyon 513 bin 120 metreküp moloz taşındığını kaydetti.

Soylu, paylaşımının son kısmında ise bölgede görev yapan koordinatör valilere, kaymakamlara, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı başta olmak üzere belediyeler, kamu kurumları ve tüm kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın