Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Soylu: Kökünü Kurutuna Kadar Mücadele Edeceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi vererek, Türkiye'nin bu konuda olağanüstü bir tablo sergilediğini vurguladı.
Bakan Soylu: Kökünü Kurutuna Kadar Mücadele Edeceğiz
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’da uyuşturucu ile mücadele kapsamında “Kökünü Kurutuma Operasyonu” ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Soylu, Hatay’da bu sabah itibariyle gerçekleşen operasyonlara yönelik açıklama yaptı. “Uyuşturucu bizim karşı karşıya kalmış olduğumuz en büyük musibetlerden biridir. İçinde bulunduğumuz yıllarda şöyle bir gerçekle karşı karşıyayız. Avrupa uyuşturucu ile mücadelede pes etmiştir.” açıklamasında bulundu.

“Türkiye Uyuşturucu ile Mücadelede Olağanüstü Bir Tablo Sergiliyor”

Birçok ülkenin uyuşturucu kullanımını bazen bazı alanlarda, miktarlarda ve genel olarak serbest bıraktığına değinen Soylu, bunun talebin oluşmasını sağlayacağını vurguladı. Bu durumun ayrıca çeşitli yollardan Avrupa’ya uyuşturucunun iletilmesi için uyuşturucu tüccarlarını ve organize suç örgütlerini harekete geçireceğini ve teşvik edeceğini bildirdi.

Soylu, Türkiye’nin uyuşturucu ile mücadele kapsamında olağan üstü bir tablo sergilediğini söyledi. Aynı zamanda arzı kısıtlamak için bütün çalışmaların yapıldığını kaydetti.

“Uyuşturucunun Kökünü Kurutana Kadar Mücadeleye Devam Edeceğiz”

Uyuşturucu suçundan cezaevinde yatan kişi sayısı hakkında bilgi veren Soylu, sayının 119 bine kadar yükseldiğini açıkladı.
Bakan Soylu, “Bir taraftan uyutucunun kullanıldığı alanlara yönelik adımlar atıyoruz. Uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısı 941’den son 5 yılda 270’e kadar düştü. Yine bu yıl da düşüş ivmesiyle devam etmektedir.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Soylu, “Kazasız belasız bir operasyonu bitirmiş bulunuyoruz. Uyuşturucunun Türkiye sınırlarına girmemesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bu konuda emniyet, jandarma ve sınırda Türk Silahlı Kuvvetlerinin büyük bir mücadele göstermektedir. Avrupa istediği kadar uyuşturucuyu serbest bırakıp beyinlerini uyuşturmak isteyebilir. Biz kökünü kurutana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.