Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Soylu Depremlerdeki Can Kaybı Sayısını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından ölen ve kaybolan vatandaşların güncel resmi rakamlarını paylaştı. Detaylar haberde;
Bakan Soylu Depremlerdeki Can Kaybı Sayısını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli yıkıcı depremlerin ardından can kaybı sayısına dair bilgi verdi. Bakan, afet sonrasındaki kayıp başvurularının detaylarını da açıkladı.

Soylu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde ölüm tescili yapılan kişi sayısının 50 bin 783’e yükseldiğini belirtti.

Soylu, Afet Sonrası Güncel Rakamları Paylaştı

Depremlerde yaşamını kaybeden göçmen sayısının 7 bin 302 olduğunu da söyleyen Soylu, “Şu ana kadar hayatını kaybeden, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ölüm tescili yapılan kişi sayısı 50 bin 783” ifadesini kullandı.

Kimliklendirme çalışmaları devam eden kişi sayısının toplamının 985 olduğunu bilgisini veren Soylu, şu anda 985 kişi içerisinde de kayıp olarak arananlar bulunduğunu ifade etti.

Soylu: Kayıp Olanların 86’sı Çocuk

Bakan Soylu, kayıp vatandaşlara dair detaylı rakamları da paylaştı.

Kayıp müracaatının şu an için toplam 297 olduğunu söyleyen Soylu, bunların 30’unun 0-6 yaş, 20’sinin 7-12 yaş, 36’sının ise 13-17 yaş aralığında olduğunu kaydetti.

Kayıp olanların 86’sının çocuk, diğerlerinin de erişkin olduğunu ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu