Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Soylu Antakya’daki Yıkımın Boyutunu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler sonrası Antakya’nın durumuna dair açıklamalarda bulundu.
Bakan Soylu Antakya’daki Yıkımın Boyutunu Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenledi. Bakan Soylu bölgedeki son duruma dair açıklamasında, delillendirme faaliyetleri tamamlanmadan enkazların kaldırılamadığını belirtti.

Binaların yüzde 40’ında hasar tespiti yapıldığını aktaran Soylu, Antakya’daki iki konuttan birinin yıkık ya da yıkılması gerektiğini söyledi. Bakan Soylu yıkılmış, ağır hasarlı binaların etrafında kolluk kuvvetleri bulunduğunu ve ekiplerin taramalarına devam ettiğini ifade etti.

Barınma merkezleri olarak çadırlar kurulduğunu ve Türkiye genelinde 200 bin çadır sevk edildiğini belirten Soylu, 200 bin çadırın daha gönderileceğini belirtti. edilecek. Bakan Soylu, binaların üzerine numaralandırma yapıldığını ve enkazlar kaldırıldığı sırada vatandaşların orada bulunabileceğini söyledi.

‘Evler Bir Yılda Teslim Edilecek’

Yapılacak evlerin bir yılda teslim edileceğini aktaran Bakan Soylu, “Bu şehir bir daha kurulmayacak diyorlar. Bu şehirler sağlam zemin üzerinde vatandaşlarımızın şehri olarak devam edecektir.” diye konuştu.

Şehrin nereye kurulacağına yönelik tespit ve değerlendirmelerin yapıldığını ve şu anda bir salgın hastalık, enfeksiyonun söz konusu olmadığını söyledi. Yağma olaylarına dair konuşan Bakan Soylu, Adıyaman ve Osmaniye’de yağma olmadığını söyledi. Kendilerine yapılan ihbarların yüzde 99’unun asılsız olduğunu belirtti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.