Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek’ten Seçim Sonrası Tasarruf Mesajı Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, seçim değerlendirmesinde bulunarak ekonomiye yönelik mesaj verdi. İşte Şimşek'in paylaşımı...
Bakan Şimşek’ten Seçim Sonrası Tasarruf Mesajı Geldi
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada seçim sonuçlarına değinerek ekonomiye yönelik yorumlarını paylaştı.

Bakan Şimşek, X hesabından yaptığı paylaşımda “Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Şimşek, Eylül 2023’te açıklanan Orta Vadeli Programın (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini kaydetti.

Ana hedefin enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek olduğunu dile getirdi. Sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufun ön planda tutulacağını söyledi.

Program kapsamında açıklanan takvime uygun olarak hayata geçirilen yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacaklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Böylece sürdürülebilir büyüme amacına ulaşarak kalıcı refah artışının sağlanacağı ve toplumun tüm kesimleri ile paylaşılacağını not etti.

Bakan Şimşek, “Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.