Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek New York’ta ABD’li Yatırımcılarla Buluştu

Şimşek, New York’ta düzenlenen konferansta ABD’li iş adamlarıyla bir araya geldi ve Türkiye ekonomisine yönelik bilgiler verdi. İşte detaylar;
Bakan Şimşek New York’ta ABD’li Yatırımcılarla Buluştu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi piyasaların haftalardır beklediği toplantı gerçekleşti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye – ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 13. Türkiye Yatırımcı Konferansı’na katıldı.

Goldman Sachs’in ev sahipliğini yaptığı konferansta üst düzey hükümet yetkilileri ile ABD ve Türkiye’den iş dünyası temsilcileri yer aldı.

Şimşek, ortalama bir saat süren toplantıda Türkiye’nin ekonomik görünümüne yönelik yorumlarını paylaştı ve katılımcıların sorularını cevapladı. Özellikle Türkiye’nin Orta Vadeli Programı’na değinilen toplantıda Türkiye’deki yatırım ortamı ve fırsatları değerlendirildi.

Toplantıda, para politikası sıkılaşmasının enflasyonu düşürmeyi destekleyeceği belirtildi ve mali disipline yönelik adımlar masaya yatırıldı. Bunların yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon konusuna tam destek verdiği de yatırımcılarla paylaşıldı.

Şimşek’ten Açıklamalar

Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili paylaşımda bulundu. Türkiye’nin yatırımcılar nezdinde heyecan uyandırmaya devam ettiğini belirten Şimşek, ABD’de fon yöneticileri ve kuruluşların üst düzey yöneticileri ile verimli görüşmeler yaptıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bugün Türkiye’ye ilgi duyan kalabalık bir yatırımcı grubuna hitap ettiğini belirtti ve yatırımcılarla ekonomi programının hedeflerini ve izlenecek yol haritasını paylaştıklarını aktardı.

Kalabalık bir yatırımcı grubuyla bir araya geldiklerini paylaştı ve Türkiye’nin ekonomik görünümüne ilişkin bir sunum yaptıklarını kaydetti.

Bakan Şimşek, söz konusu görüşmelerin Türkiye’ye fon akışında katkısının olacağına inandığını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.