Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Özhaseki’den Kentsel Dönüşüm ve Kira Yardımı Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışamlarında gelinen son duruma dair bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Bakan Özhaseki’den Kentsel Dönüşüm ve Kira Yardımı Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen son durum ve yapılan yatırımlara dair güncel bilgileri paylaştı.

Özhaseki, kenssel dönüşüm seferberliğiyle İstanbul’u da deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı dirençli hale getirmekte kararlı olduklarını dile getirdi.

Özhaseki: İstanbul’un 39 İlçesinde Çalışmalar Sürüyor

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012 yılında “Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm” sloganıyla İstanbul’dan başlattığı kentsel dönüşüm seferberliğinin tüm Türkiye’de hayata geçirildiğine vurgu yapıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak İstanbul’un 39 ilçesinde 188 farklı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız olarak sürdürüldüğüne değinildi.

Sosyal medya hesabından da konuya dair bir paylaşım yapan Özhaseki, kentsel dönüşüm seferberliğiyle riskli yapıları yenileyerek vatandaşları sağlıklı, güvenli ve çevre dostu yapılara kavuşturma arzusunda olduklarını ifade etti.

EPCA7rj3 Ozhaseki Tweet
Kaynak: Twitter / @mehmetozhaseki

İstanbul’da 2012 yılından günümüze kadar kentsel dönüşüm kapsamında 127 milyar 926 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

Yaklaşık 800 bin bağımsız bölümün dönüşümünü tamamlayıp vatandaşlara evlerini, yeni sağlıklı yuvalarını teslim ettiklerini söyleyen Bakan, 142 bin 548’i Bakanlık eliyle olmak üzere, özel sektör ile toplam 170 bin 941 bağımsız bölümün dönüşüm sürecinin ise devam ettiğini belirtti.

“5 Yılda 1,5 Milyon Konut Dönüştürülecek”

Şehirde acil dönüşmesi gereken 600 bin bağımsız bölüm başta olmak üzere toplamda 1,5 milyon konutu beş yıllık zaman dilimi içinde dönüştürmeyi planladıklarını kaydetti.

Toki Foto
Kaynak: csb.gov.tr

“İnşallah İstanbul’muzun 39 ilçesini deprem başta olmak üzere tüm afetlere karşı dirençli hale getirene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyen Bakan, bu süreçte yapılan kira yardımlarına dair de bilgi verdi.

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında evini dönüştüren vatandaşlara Bakanlık olarak 4 milyar 191 milyon 500 bin TL kira yardımı yapıldığını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu