Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Özer’den Afetzede Öğrencilerle İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen afetzede öğrencilerin son durumuna dair açıklamalarda bulundu. Detaylar...
Bakan Özer’den Afetzede Öğrencilerle İlgili Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından nakillerini farklı şehirlere aldırmış olan öğrencilerin sorun durumlarına dair güncel verileri paylaştı.

Bakan, deprem sonrasında nakil olan öğrencilerden 27 bin 462’sinin okullarına dönüş yaptığı bilgisini verdi.

Eğitimin Normale Dönmesi için Çalışmalar Sürüyor

Millî Eğitim Bakanlığı, 11 ili ağır etkileyen depremlerin ardından eğitim öğretim hayatının hızla normale dönmesi adına çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bakan Özer, depremden etkilenen illerde çocukların okullarıyla yeniden buluşabilmesi ve eğitimlerini sürdürebilmesine yönelik gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında, daha önce nakillerini diğer illere aldırmış olan öğrencilerin kendi illerine dönüşleriyle ilgili son verileri paylaştı.

Özer: Eğitim Varsa Umut Hep Var

Özer, konuya dair açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

“Eğitim varsa umut hep var” mesajını veren Özer, açıklamasında, öğrencilerin yarınlara güven içinde bakması için afet bölgesinde tüm imkanlarla eğitimi normalleştirmeye devam etme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Bakan, açıklamasının devamında “Nakillerini diğer illere aldırmış olan öğrencilerimizden 27 bin 462’si okullarına geri döndü. Eğitim varsa umut hep var” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Twitter / @prof_mahmutozer

Hangi İlde Kaç Öğrenci Dönüş Yaptı?

Paylaşılan tabloda, hangi ilde kaç öğrencinin okuluna dönüş yaptığına dair detaylara yer verildi. Buna göre dağılım şu şekilde gerçekleşti:

  • Kahramanmaraş – 6.238 öğrenci
  • Gaziantep – 6.003 öğrenci
  • Hatay – 5.183 öğrenci
  • Malatya – 2.873 öğrenci
  • Adıyaman – 2.164 öğrenci
  • Adana – 1.691 öğrenci
  • Osmaniye – 1.283 öğrenci
  • Şanlıurfa – 942 öğrenci
  • Diyarbakır – 924 öğrenci
  • Kilis – 161 öğrenci

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu