Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer Duyurdu: Tüm Türkiye’de Okullar Tatil Edildi

Milli Eğitim Bakanı; Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde bugün itibarıyla eğitim öğretime 2 hafta ara verildiğini açıkladı. İşte detaylar;
Bakan Özer Duyurdu: Tüm Türkiye’de Okullar Tatil Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklama ile Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle tüm Türkiye’de okulların 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil edildiğini açıkladı. Özer, bu kararın tüm Türkiye’deki iklim şartlarının göz önüne alınarak verildiğinin altını çizdi.

Bakan Özer, deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha kolay olması için sadece deprem bölgelerindeki illerde değil Türkiye’deki tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar bir hafta tatil edildiğini duyurdu.

Öğrencilerin 1 haftalık sömestr tatili 6 Şubat itibarıyla sona ermiş ve bugün eğitim öğretime geri dönülmüştü. Bazı illerde kar yağışının etkisini artırması ile şehirdeki valiler tarafından eğitim öğretime 1 günlük ara verilmişti.

Bakan Özer’in açıkladığı bugünkü karar ise tüm Türkiye’deki eğitim öğretimin 1 hafta daha uzatılması anlamına geldi.

Okulların Tatil Edilmesiyle Afet Süreci Daha Kolay Yürütülecek

Okulların tatil edilmesiyle millet ve devlet olarak sürecin daha rahat bir şekilde yürütüleceğini savunan Özer, özellikle afetin etkilendiği 10 ilde akrabaları olan vatandaşlar için bu kararın alındığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Alınan söz konusu kararla diğer illerde ikamet eden vatandaşların erişiminin kolaylaşacağı da ileri sürüldü.

Bakan yaptığı açıklamada, eğitim öğretime ara verilmesine rağmen tüm illerdeki özellikle de afetten etkilenen 10 ildeki okulların tamamının vatandaşların hizmeti için açık tutulacağının bilgisini verdi.

Açık tutulacak okullarda ise konaklama ve yemek ikramıyla ilgili her türlü hizmetin sunulacağı bildirildi. Ayrıca vatandaşların öğretmenevlerinde 7/24 kesintisiz bir şekilde intikal ettirilebileceğini paylaştı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ise Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilin etkilendiği deprem hakkında değerlendirmelerde bulunmuştu.

Özener yaptığı açıklamada depremlerin önümüzdeki haftalarda devam edeceğini söylemişti. Depremlerin, yoğunluğunu azaltacağını ancak bu depremlerin aylarca hatta bir yıla yakın sürebileceğini öne sürmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın