Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer Duyurdu: Köy Okullarını Açacağız

Taşımalı sistem uygulamasına ilişkin yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanı, 3 ay içerisinde köy okullarının yeniden açılacağını duyurdu.
Bakan Özer Duyurdu: Köy Okullarını Açacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AKP Kadın Kolları Başkanlığı’nın Ankara’da düzenlediği ‘Kadim Doğrular Işığında Yenilikçi Aile Politikaları Çalıştayı’na katıldı. Programda konuşan Bakan Özer, eğitime yapılan yatırımları değerlendirdi.

Yatırımlar sayesinde kadınların okullaşma oranının erkekleri geçtiğini belirterek, “Kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 39 iken bugün yüzde 96. Ortaokul ve yükseköğretim alanında engeller kaldırıldıktan sonra ilk kez hem ortaokul hem de yükseköğretim alanında kadınların okullaşma oranı erkekleri geçti. Bu çok önemli bir kazanımdır” dedi.

Geçen yıl başlatılan ‘Aile Okulu Projesi’nin içeriğine değinerek, “Bir yılın sonunda 1 milyon 145 bin 555 aileye ulaştık. Katılımcıların yüzde 73’ü kadınlardan oluşuyordu” şeklinde açıklama yaptı.

3 Ay İçerisinde Köy Okullarını Açacağız

Yeni yıl hedefi olarak projenin 2,5 milyon aileye ulaşacağını söyleyen Özer, köy okullarının açılacağını da sözlerine ekledi.

Bakan, “Hane sayısı 10’un üzerinde olan tüm köy okullarını 3 ay içerisinde açacağız ama bir değişiklik yaptık sadece anaokulu ve ilkokul açmıyoruz. Köylerde Halk Eğitim Merkezleri de kuruyoruz” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Köylerdeki vatandaşların Halk Eğitim Merkezleri vasıtasıyla kurslara katılım sağlayacağını söyledi. Özer, “Şu ana kadar 170 bin vatandaşımız ve ağırlıklı olarak kadınlarımız bu kurslardan faydalandılar” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.