Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Özer Duyurdu! 15 Mayıs’ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek

Seçime sayılı günler kala Bakan Özer'den dikkat çeken açıklama geldi. Seçim sonrası eğitime bir gün ara verileceğini duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Özer Duyurdu! 15 Mayıs’ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündeme ilişkin konuşarak önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim alanında ve deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında konuşarak seçim sonrasında okulların tatil olup olmayacağına yönelik açıklama yaptı.

Bakan Özer, “Seçim sonrası eğitime 1 gün ara verilecek. 15 Mayıs Pazartesi günü tüm okulların tatil ve öğretmenlerin idari izinli olacak. 45 bin öğretmen atamasının ise yarın yapılacak.”

“Öğrencilerin Kayıpları için Telafi Eğitim Yapılacak”

Özer, Kahramanmaraş depremleri sorasında eğitim faaliyetleri hakkında konuşarak deprem bölgesindeki öğrencilere özel itina gösterdiklerini kaydetti. 3 bin 450 noktada destekleme ve yetiştirme kurslarıyla hızlı bir şekilde sınavlara hazırlanmaları için destek verdiklerini söyledi.

Ayrıca 1 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında 10 ili kapsayan ilkokul, ortaokul ve lisedeki öğrencilerimizin öğrenme kayıplarını telafi etmek için 1 aylık eğitim yapacaklarını bildirdi.

Bakan, günlük 2 milyon vatandaşa sıcak yemek verebilecek duruma geldiklerini 4 bin 531 öğretmenin enkazdan canları kurtarmak için çalıştıklarını söyledi. 40 bine yakın öğretmenin, öğrencilerin psikolojik sağlamlıkları için destek sağladıklarını kaydetti.

Özer, “Meslek liselerinde 57 tane AR-GE merkezimiz var. Daha önce yılda 2 tane fikri mülkiyet tescili alınırken şu anda 10 binlere ulaştı. Bu seneki hedefimiz tescili alınan ürünlerin en az yüzde 10’unun ticarileşmesini sağlamak.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu