Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Özer Duyurdu: 12. Sınıflara Devamsızlık Affı

Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerin sadece afet bölgesini etkilemediğini tüm illerin acı çektiğini belirterek 12. sınıflar için devamsızlık affı yapıldığını açıkladı.
Bakan Özer Duyurdu: 12. Sınıflara Devamsızlık Affı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK canlı yayına katılarak Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Bakan Özer, 12. sınıflar için devamsızlık affının geldiğini duyurdu. Özer, Kahramanmaraş merkezli 11 şehri etkileyen depremler sonrasındaki eğitim sistemini değerlendirdi.

6 Şubat tarihli depremlerin sadece afet bölgesini etkilemediğini, tüm illerin acı çektiğini vurguladı. Bakan Özer, 12. sınıf öğrencilerinin devamsızlıktan bırakılmayacağını duyurdu.

Okulların, toplumdaki eşitsizliklerin minimize edildiği mekanlar olduğuna işaret eden Özer, “Bakan olarak, göreve başladığımda okulları açtım. 1 buçuk yıl kapalı kalmıştı. Dijital platform ne kadar mükemmel olursa olsun, yüz yüze eğitimin yerine ikame edilemez.” dedi.

Deprem Bölgesinde Eğitimin Normalleştirilmesine Öncelik Verildi

Yaşanılan afetin Türkiye’nin daha önce deneyimlemediğini söyleyen Özer, eğitimle ilgili sürecin tüm çalışanlarla birlikte yürütüldüğünü vurguladı. Bölgedeki eğitimin normalleşmesi için büyük emek verdiklerini ileri sürdü.

Eğitim sürecinin normalleştirilmeden bölgenin normalleşmesinin mümkün olmadığını kaydederek, “Başlangıç aşamasında çadırlarda konteynerlarda okullar kurduk. Çocuklarımızın travmayı atlatmak için tüm çabayı sarf ettik. 10 ilimizi 3 kategoriye ayırdık. Valilerimiz sahada.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlam raporu verilmeyen hiçbir yapıda eğitime başlamadığını bildiren Özer, ilk depremde 24 okulun yıkıldığını paylaştı.

En güvenli yapıların okullar olduğunu öne sürerek, kurumların bölgede hizmet vermek için okulları kullandığını aktardı. Vatandaşların mağdur edilmeden destek verildiğini ve okulların normalleştirilme sürecini tamamlandığını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.