Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati: Tarihteki En Güçlü Kredibiliteye Ulaşacağız!

Nureddin Nebati, mevcut ekonomik durumu değerlendirerek dikkat çekici yorumlarda bulundu. Habere dair detaylar aşağıda;
Bakan Nebati: Tarihteki En Güçlü Kredibiliteye Ulaşacağız!
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bugün resmi Twitter hesabından Türkiye Ekonomi Modeli’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bu ekonomi modeli çerçevesinde katma değerli üretim anlayışını benimseyeceğini ve ihracata yöneleceğini duyurdu.

Nebati açıklamasında uygulanan ekonomi modeli ile döviz kurlarında zaman zaman yaşanan hareketliliğin etki alanının zayıfladığına dikkat çekti.

Türkiye’nin 2022 yılının ilk yarısında büyüme bakımından diğer ülkelere kıyasla çok daha olumlu bir performans gösterdiğini belirten Nebati, ülkenin ekonomik geçiş sürecinde olduğunu söyledi.

Türkiye’nin daha fazla üreten ve ihracat yapan ekonomiye dönüştüğüne işaret ederek, sektörlerin bu kökten değişimi hissettiğini ve gelirlerini artırdığını paylaştı.

Nureddin Nebati'nin Türkiye Ekonomi Modeli Yorumu Twitter
KAYNAK: TWİTTER

Bakan Nebati uygulanan ekonomi modeliyle, üretim ile ihracat ve turizm gelirlerini artırarak cari dengenin sağlamasının hedeflendiğini açıkladı.

Türkiye’nin bu yolda ilerleyerek, tarihte hiç olmadığı kadar güçlü bir kredibiliteye ulaşacağına işaret etti.

Türkiye’ye yönelik yapılan değerlendirmelerden bahseden Nebati, yakın zamanda durgunluk ve enflasyon ile mücadele eden gelişmiş ekonomilerden bu şekilde ayrışılacağını ileterek şöyle konuştu:

“Tüm pozitif yönlerimizle çok daha olumlu seyredeceğine şahitlik edeceğiz. Buna yürekten inanıyorum.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu