Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati Milyarlarca Liralık Tasarruf Bildirdi

Nureddin Nebati, e-Tebligat uygulaması kapsamındaki mükelleflerin trafik para cezalarının da elektronik olarak tebliğ edileceğini duyurdu. İşte detaylar;
Bakan Nebati Milyarlarca Liralık Tasarruf Bildirdi
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bugün resmi Twitter hesabından Elektronik Tebligat uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Uygulamanın, bakanlığın Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirildiği de bildirdi.

Uygulama ile elektronik ortamda tebliğ edilen 105 milyon belgenin tebligatına ilişkin süreçlerin etkinleştirildiği ve böylelikle posta masraflarından 1,8 milyar lira tasarruf sağlandığı kaydedildi.

Bakan Nebati yaptığı açıklamada e-Tebligat uygulamasından, 5,9 milyon gerçek kişi ve 1,2 milyon tüzel kişi olmak üzere toplamda 7,1 milyon mükellefin ücretsiz olarak faydalandığını belirtti.

e-Tebligat Uygulamasını Gönüllü Olarak da Kullanıyorlar

Uygulamayı gönüllü olarak kullanan çok sayıda kişinin de olduğunu söyleyen Nebati, “e-Tebligat uygulaması üzerinden Vergi Denetim Kurulu, Ticaret Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığımıza ait belgeler de tebliğ edilebiliyor.” dedi.

Elektronik Tebligat uygulaması ile bugüne kadar diğer kurumlar için 4 milyona yakın belgenin elektronik olarak tebliğ edildiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Trafik Cezaları da Elektronik Olarak Tebliğ Edilecek

Uygulamanın bu yıl için başlatıldığını hatırlatan Nebati, uygulama kapsamında olan mükelleflerin adına düzenlenecek trafik para cezalarının da artık elektronik olarak tebliğ edileceğine dikkat çekti.

Söz konusu uygulama ile bakanlık olarak hem mükelleflerin hem de diğer kamu kurumlarının süreçlerinin kolaylaştığına işaret eden Nebati, uygulamaların hayata geçirilmeye devam edeceğinin bilgisini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın