Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati: Konut Fiyatları Mercek Altına Alınıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, konut fiyatlarındaki artışı engellemek için denetimleri kesintisiz bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.
Bakan Nebati: Konut Fiyatları Mercek Altına Alınıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den konut sektörüne yönelik yeni açıklamalar geldi. Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Birlikten Berekete temasıyla konut sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya geldiklerini söyledi.

“Hepimizin ortak meselesi olan enflasyonla mücadelede vatandaşlarımızı rahatlatacak adımların atılması hususunda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik.” diyen Nebati, çözüm alternatifleri üreterek yenilikçi uygulamalar geliştiren, iyi niyetli ve cesur girişimlerde bulunan kurumları sonuna kadar destekleyeceklerini, stokçuluğa ve fırsatçılığa kesinlikle müsamaha göstermeyeceklerini ifade ettiğini aktardı.

Bu doğrultuda konut sektörüne yönelik açıklanan destek paketinin yanında, piyasadaki fiyatları mercek altına alarak birçok sektöre ilişkin denetimlerin kesintisiz bir şekilde sürdüğünü dile getirdi. Fiyat değişimlerini yakından takip ederek, detaylı bir şekilde denetlediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta yapılan Kabine toplantısı sonrasında konut sektörü için alınan kararları açıklamıştı. Buna göre düşük faizle finansman kolaylığı sağlanarak, sektörün canlanmasını hedefleyen haberler paylaşıldı.

Erdoğan’ın açıklaması ile birlikte artan konut fiyatları üzerine, Bakan Nebati fırsatçılık yapmaya ve vatandaşı mağdur etmeye çalışanlar hakkında gerekli adımların atılacağını ve asla müsamaha gösterilmeyeceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu