Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati: Kadın Girişimcilerin Yanındayız

Bakan Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Buluşması'nda kadın girişimcileri her alanda desteklediklerini açıkladı. Detaylar haberde;
Bakan Nebati: Kadın Girişimcilerin Yanındayız
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Diyarbakır’da gerçekleşen Halkbank Üreten Kadınlar Buluşması’nda konuştu. Kadın girişimcilerin sayısının arttıkça yarınlara güvenle bakılacağını belirten Nebati, Halkbank’ın desteğini vurguladı.

Bankanın, kadın girişimcilere yönelik destek paketinden bugüne kadar 30 bin kadın girişimcinin faydalandığını dile getirdi.

İhtiyacın, yerel ürünlerini ve imkanlarını iyi bilen üretim ve pazarlama ağları kuvvetli kadın kooperatifleri olduğunu vurguladı. Bu amaçla Halkbank’ın yeni kurulan kooperatiflere finansman desteği sağladığını ve en uygun koşullarda kredi imkanı sunduğunu açıkladı.

Nebati, amaçlarının kadınların topluma her bakımdan katkı yapmalarını teşvik etmek olduğunun  ve her alanda hayata katılımlarının ülkeyi ileri seviyelere taşıyacağının altını çizdi.

Aynı zamanda iş gücü piyasasını daha esnek hale getirerek kadınları farklı imkanlar ile güçlendirme hedefinden bahsetti.

GCM Yatırım Banner

Türkiye, Güçlü Kadınlar Ülkesidir

Bakan, kadınların çalışarak güçlenmeyi ve hayatı güzelleştirmeyi çok iyi bildiklerine vurgu yaparak bu duruma en iyi somut örneğin kadın kooperatifleri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin güçlü kadınlar ülkesi olduğunu ve daha çok destek vermek amacıyla yıl sonuna kadar 81 ilde en az 81 marka kooperatif çıkarmayı hedeflediklerini aktardı. Ve böylece kooperatifleri her ilçeye yayarak toplam 1 milyar doları aşan ihracat ile 1000 marka kadın kooperatifine ulaşacaklarını vurguladı.

“Yarının Türkiye’sini, geçmişin Türkiye’sini nasıl ki kadın inşa ettiyse bizim geleceğimizi de inşa edecek olan kadınlardır” diyerek ülkenin dört bir yanında hayalleri için ter döken tüm kadınları kutladığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın