Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati Hazine Destekli Kefalet Paketini Duyurdu

Nebati, sosyal medya hesabı üzerinden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Hazine Destekli Kefalet Paketini duyurdu. İşte detaylar,
Bakan Nebati Hazine Destekli Kefalet Paketini Duyurdu
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabı üzerinden Hazine Destekli Kefalet Paketi ile ilgili bilgiler verdi. Nebati, KOBİ’lerden bahsederken “ekonomimizin lokomotifi” ifadelerini kullandı.

Ekonomiyi, KOBİ’leri odak alan bir anlayışla kurguladıklarını, teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hazırlanan paketin koşullarını ve diğer tüm detayların kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

Bakan Nebati, teminat eksikliğine dikkat çekti. KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla; üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modeline uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüldüğünü bildirdi.

Türkiye Ekonomi Modeli doğrultusunda bugüne kadar uygulamaya alınan destek paketlerinin, teminat eksikliği bulunan işletmeler için finansman ihtiyaçlarının karşılanması hususunda önemli bir işlev gördüğünü söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu