Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum: Yarısı Bizden Kampanyasına İlgi Büyüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Kurum: Yarısı Bizden Kampanyasına İlgi Büyüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ümraniye Hekimbaşı Mahallesi temel atma ve Komşu Finans Evleri anahtar teslim töreninin yanı sıra akşam katıldığı canlı yayın programında gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Kurum, Yarısı Bizden Kampanyası için güncel rakamları da paylaştı.

Kurum, törende gerçekleştirdiği konuşmada, 591 konut ve 28 dükkanın temellerini atmanın yanı sıra 190 konut ve 55 dükkanın anahtar teslimini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“İstanbul Ciddi Bir Deprem Tehdidiyle Karşı Karşıya”

İstanbul’un ciddi bir deprem tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ve tüm çalışmaların bu bilinçle gerçekleştirildiğine dikkat çeken Kurum, bu doğrultuda “İstanbul’da 1.5 Milyon Konutluk Büyük Dönüşüm” ve “Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden” kampanyalarından bahsetti.

“Yarısı Bizden Kampanyasına Başvuru 90 Bini Buldu”

Kentsel dönüşümün önemini vurgulayan Kurum, vatandaşları başlattıkları kampanyalara katılmaya davet etti.

Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden kampanyası için gerçekleştirilen güncel başvuru sayısını paylaşan Kurum, bugün itibarıyla İstanbul’da 479 bin 500 bağımsız bölüm için yapılan toplam başvuru sayısının 90 bine ulaştığı bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Ümraniye özelinde 3 bin 391 vatandaşın kampanyaya başvurduğunu sözlerine ekledi.

Kampanyanın Detaylarını Anlattı

Bakan Kurum, akşam saatlerinde katıldığı canlı yayında ise Yarısı Bizden Kampanyası’nın detaylarını anlattı.

İstanbul’da 1,5 milyon riskli konutun olduğunu tespit ettiklerini, 200 bin konutun yerinde dönüşümünü yaptıklarını ve 100 bin konutu da rezerv belirlenen alanlarda yaptıklarını dile getirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @murat_kurum

Hedeflerinin İstanbul’daki riskli yapı stoğunu dönüştürmek olduğunu söyleyen Kurum “Bizim amacımız bu dönüşümü yapmak. Biz 5 senelik bir vizyon ortaya koyduk” ifadesini kullandı.

“Kampanya 7 Bölgeye Yayılacak”

Kampanyanın şu an için İstanbul’da yürütüldüğünü ve İstanbul’un, nüfusun 5’te birinin yaşadığı yer olması nedeniyle büyük önem teşkil ettiğini belirten Kurum, “İstanbul’un güvenliği tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. İstanbul bizim milli güvenlik meselemiz. Ekonomi burada, finans burada. 81 ilde 270 bin kentsel dönüşüm konutumuz fiilen devam ediyor. 7 bölgede uygulamayı yaygınlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Bakan, toplamda 1,5 milyon konutu 5 yıl içerisinde dönüştürmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.