Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum Sosyal Konut Projesi için Tarih Verdi

Bakan Kurum, 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin detaylarını Cumhurbaşkanı’nın açıklayacağını söyleyerek ayrıntılar için tarih verdi.
Bakan Kurum Sosyal Konut Projesi için Tarih Verdi
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, TOKİ’nin sosyal konut projesinde detayların açıklanacağı tarihi duyurdu.

Kurum, projenin detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıklayacağını söyledi. Sosyal konut projesinin ayrıntılarını içeren infografik de paylaştı.

“Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi” başlığıyla paylaşılan görselde, vatandaşların 81 ilde kira öder gibi ev sahibi olabileceği bilgisi yer aldı.

Proje kapsamında konut, konut arsası ve sanayi siteleri yer alacak. Gençlere, emeklilere, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak.

Yapılacak evler, yerel ve yatay mimariye uygun, sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemeler ve yenilenebilir enerji sistemlerini içerek.

TOKİ Sosyal Konut Proje Görseli
Kaynak: Twitter

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma günü 60 bin konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni’nde konu ile ilgili konuşmuştu.

Konuşmasında Eylül ayına işaret eden Erdoğan, “Hem konut ve kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçecek hem de depreme hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni bir hamleyi milletimizle paylaşacağız. Şimdilik müjdeyi vereceğimiz güne bırakıyorum” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu