Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kurum: Konutların İnşasına Mart Ayında Başlanacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, basın açıklamasında deprem bölgesindeki planlamalara dair bilgiler verdi. Detaylar haberde;
Bakan Kurum: Konutların İnşasına Mart Ayında Başlanacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından yapılacak yeni konutlara dair bilgiler verdi. Depremden etkilenen illerdeki yerleşim alanlarına ilişkin yerlerin belirlendiğini belirtti.

Kurum, “Bugün itibarıyla depremden etkilenen hemen tüm illerde yerleşim alanlarına ilişkin alanlar belirlendi” ifadesini kullandı.

“Jeolojik Etüt Raporları Hazırlanıyor”

Depremden ağır etkilenen 10 ilde yerleşim alanlarına ilişkin yerler belirlendiğini söyleyen Kurum, bütün ekiplerin bu alanlara ilişkin ayrıntılı jeolojik etüt raporlarını hazırladığını belirtti.

Twitter hesabından da bir paylaşım yapan Kurum, deprem bölgesinde yeni yerleşim alanları için belirlenen yerlerde mikro bölgeleme ve zemin etüt çalışmalarının gece gündüz sürdüğünü ve çalışmaları neticesinde en doğru yerlere en doğru teknikle konutların inşa edileceğini bildirdi.

Konutlarımız zemin artı 3-4 katı geçmeyecek” diyen Kurum, ağır hasarlı binalardan eşya taşıyacak vatandaşların valilikler koordinesinde süreci yürütmesinin önemine değindi.

Enkazların, belirlenen enkaz döküm alanlarına döküleceğini ve ayrıştırılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Twitter / @murat_kurum

1 Hafta İçinde Hasar Tespit Çalışmaları Bitmiş Olacak

3 milyon bağımsız bölümün 345 bininin yıkık veya ağır hasarlı olduğu bilgisini veren Kurum 1 hafta içinde 10 ildeki tüm hasar tespit çalışmalarının tamamlanacağını kaydetti.

Konutların inşaatına ise Mart ayı içinde başlamayı planladıklarını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu