Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum Kira Artışlarına Dair Düzenleme Açıklaması Yaptı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, son günlerde gündemde yer alan kira artış düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu.
Bakan Kurum Kira Artışlarına Dair Düzenleme Açıklaması Yaptı
HABER GİRİŞ

Son günlerde artan enflasyon nedeniyle yüksek kira fiyatlarına yönelik yeni düzenleme yapılacağı konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde kiradaki fiyat artışlarına yönelik düzenleme yapılacağı gündeme gelmişti.

Kira artışlarına dair tavan fiyat uygulamasının beklendiği düzenlemeye dair, dair Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile beraber Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’nın yer aldığı bir görüşme gerçekleşmişti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, NTV’de katıldığı canlı yayında bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum bu konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Bakanlarımızla birlikte bir çalışma grubu oluşturduk. Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis’e gelebilir.” diye konuştu.

Pandemi sürecinin başından itibaren tüm dünyada yaşanan tedarik zincirindeki sorunları, enerji krizindeki sorunlarda vatandaşların yanında olduklarını belirten Kurum, “Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, bu alanda da korumaya desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Atatürk Havalimanı Açıklaması

Bakan Kurum’un gündeminde son günlerde tartışma konusu olan Atatük Havalimanı vardı. Burada yapmak istedikleri projenin küçük bir örneğini gösterdiklerini belirten Bakan Kurum, hiçbir altyapıya zarar vermeden, insanlar için yürüme mesafesinde İstanbul’un akciğeri olabilecek, trafik yükünü azaltacak bir proje geliştirdiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Kurum, Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla bir tören gerçekleştirileceğini ve burada Türkiye’nin en büyük Millet Bahçesi’nin kurulacağını ifade etti. Kurum, buradaki Millet Bahçesi’nin adının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarın açıklanacağını söyledi.

Pistlerin durumuna dair de açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, “Atatürk Havalimanı kapanmıyor, bir pist hizmete devam edecek. Buradaki tüm yapıları değerlendireceğiz.
İstanbul’umuz deprem bölgesi, hazırlıklı olmalıyız. Bu alan çok büyük bir toplanma alanı vazifesi görecek. Burası bir yaşam alanı olacak.” diye konuştu.

Salda Gölü İddiaları

Salda Gölü’ne plaj yapılacağına dair iddiaları da değerlendiren Kurum, “Biz bu iddialardan, yalanlardan yorulduk. Yalanlarla ilgili hukuki girişimlerde bulunuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Buradaki doğallığı koruyacaklarını vurgulayan Bakan Kurum, “Salda Gölü’nün etrafına gelen araçları geri çekeceğiz diyoruz. Maalesef karşımızdaki muhalefet bizi anlayamadı. Yalan yanlış söylemlerle bu konuları çarpıtıyorlar.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.